Орбітрек - це спортивне обладнання, в якому поєднана функціональність відразу 3-х видів тренажерів - степпера, велотреку і бігової доріжки. Тренування на орбітреках дозволяють ефективно навантажувати до 200 м'язів, виключаючи ризик травматичності. Завдяки високій результативності, простоті і зручності експлуатації, дані типи тренажерів набули широкого поширення, і на сьогодні активно використовуються для домашніх занять, а також для організації тренувань в умовах фітнес клубів, великих спортивних центрів.

Різноманітність сучасних моделей орбітреків дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант домашнього тренажера під будь-які запити і фінансові можливості. Як не помилитися у виборі еліпсоїда, на які основні особливості і характеристики звертати увагу, чи потрібен дорогий еліпсоїд або можна заощадити? Ми намагатимемося розглянути всі важливі нюанси, щоб ви змогли купити орбітрек, що ідеально підходить під ваші запити і мету.

Класифікація еліптичних тренажерів: професійні та домашні

Спочатку слід розуміти, що існує поділ на професійне обладнання та тренажери для дому. Основним фактором, який відрізняє орбітреки, є здатність витримувати інтенсивні навантаження в режимі роботи 24/7. Якщо модель розрахована на регулярне завантаження, має «вантажопідйомність» не менше 150-180 кг (а то і всі 220 кг), то вона належить до лінійки професійних еліпсоїдів, повністю адаптованих під комерційне використання, відповідно - коштує істотно дорожче домашніх версій.

Орбітреки, що відносяться до категорії професійних, мають:

  • мегавитривалу трансмісію;
  • міцну конструкцію з високонадійної сталі зі спеціальним покриттям;
  • великий набір тренувальних програм;
  • консоль з безліччю додаткових опцій.

Однак і деякі моделі сучасних домашніх тренажерів оснащуються просунутою системою управління, програмним софтом, здатністю витримувати збільшенні навантаження - багато що залежить від якості обладнання, ціни.

Якщо вам достатньо тренажера, який здатний витримати вагу в межах 110-120 кг, щоденне навантаження близько 4-6 годин, то існує безліч версій таких домашніх орбітреків за цілком доступною ціною і переплачувати за додаткову «просунутість» немає сенсу.

Різновиди еліпсоїдів по системі навантаження

Один з основоположних критеріїв вибору орбітрека - інтегрована система навантаження. Існує кілька видів:

  • механічна;
  • магнітна;
  • електромагнітна;
  • аеромагнітна з генератором.

Еліптичні тренажери з механічною і магнітною системами не потребують підключення до електромережі. Механічні орбітреки по створенню навантаження подібні велосипедам - на маховик надівається ремінь, який при докладанні зусиль пускає в хід педалі. В даному випадку навантаження задається самим користувачем і гальмівними колодками. Таке обладнання найбільш доступне по вартості, але створює багато шуму, не зовсім зручно.

Магнітні орбітреки практично безшумні, більш плавні, а навантаження можна регулювати, змінюючи відстань між маховиком і вбудованими в систему магнітами (зазвичай для цього на рамі встановлений ручний регулятор). Багато магнітних еліпсоїдів забезпечені функціональною консоллю з дисплеєм, мають можливість програмування, інтегровані в поручні пульсометри. Категорія електромагнітних орбітреків найбільш популярна, такі моделі використовуються для дому, спортивних залів. Обладнання надає можливість вибирати рівень навантаження, контролювати серцебиття. Консоль може мати великий сенсорний екран, доступ до Wi-Fi, підключення до МР-3, вентилятор. Однак недоліком є ​​габаритні розміри.

Аеродинамічні еліпсоїди - це категорія преміального спортивного обладнання з безліччю додаткових функцій, режимів. Тут все практично ідеально - і розмір конструкції, і консоль з дисплеєм, з набором просунутих опцій, і довжина кроку, і потужна конструкція. Робота генератора заряджає вбудований акумулятор. Єдиний «мінус» - велика вартість, яка може відлякати охочих обзавестися домашнім орбітреком.

Передній і задній привід

Ще одна істотна відмінність сучасних еліпсоїдів, яка визначається навіть візуально - це тип приводу. Диск може бути розташований спереду або ззаду.

На що тут звертати увагу?

  1. Передній привід. При русі тіло розташоване в більш горизонтальному положенні, що може провокувати зниження навантаження на деякі види м'язів. Але даний різновид оптимальний для людей з ростом від 175-180 см;
  2. Задній привід. Не підходить користувачам високого зросту - в процесі руху коліна можуть битися об поручні. Перевага - дозволяє задіяти більшу кількість м'язів з огляду на те, що при тренуванні корпус нахиляється вперед.

Гібридний орбітрек

Існують моделі орбітреків гібридного типу, в яких передбачено наявність знімного і регульованого сидіння. Також такі еліпсоїди можуть комплектуватися гантелями, колами «Грація». Вибір гібридного еліптичного тренажера ідеальний, якщо вам потрібне щадне навантаження, ви проходите процес реабілітації після травм, важких хвороб, оперативних втручань.

Головні критерії вибору домашнього орбітрека

Отже, плануючи купівлю домашнього еліптичного тренажера, варто врахувати наступні чинники:

  • система навантаження (механіка, магнітна, електромагнітна, аеромагнітна з генератором);
  • тип приводу (передній, задній);
  • наявність / відсутність сидіння;
  • гранична вагу користувача;
  • тип консолі (розмір і функції дисплея, підставки, вентилятори, кнопки швидкого доступу, підключення до TV, програмування, встановлені режими);
  • наявність пульсометрів;
  • характеристики педалей (реверс, Q-фактор, внутрішній нахил, довжина кроку, можливість регулювання глибини кроку);
  • виробник;
  • ціна.

Також ви неодмінно будете звертати увагу на дизайн, тип поручнів, наявність підставки під шейкер, інші нюанси і особливості, яким кожен виробник намагається виокремити фірмове обладнання. Якщо ж впоратися із завданням самостійно вам важко, заплуталися в широкому асортименті еліпсоїдів, то вам неодмінно допоможуть фахівці нашого інтернет-магазину TechnoSport.

Телефонуйте, якщо хочете правильно вибрати домашній орбітрек або купити професійний еліптичний тренажер оптимальної моделі.